| Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora | startuj z nami
                personalizuj   (?)  
przejdź do strony głównej miasta Chojnów
najbliższe wydarzenia
PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALIUczynienie głównej bohaterki akurat z Claudine okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zabiegowi Krauzowie wytrącają widzów z samozadowolenia, skłaniają do opuszczenia bezpiecznego rewiru lokalnych problemów i spojrzenia na Polskę jako część większej całości. Choć Ruanda i jej problemy mogą wydać nam się odległe, reżyserzy przypominają, że mechanizmy umożliwiające szerzenie nienawiści pozostają niepokojąco uniwersalne. To samo tyczy się zresztą bierności wobec zła i obojętności na krzywdę innych. Najdobitniej przekonuje o tym znakomita sekwencja, w której Anna, przyjaciółka Catherine, konfrontuje się z nieprzychylnym urzędnikiem. Po kilku minutach, zniechęcona jego postawą, wykrzykuje w końcu: "Za ludobójstwo w Ruandzie odpowiedzialne były takie same białe chujki jak pan, tyle że wykształcone na Sorbonie!". miejsce: KINO
organizator:MOKSiR
start: 2017-10-20 o godz. 19:00
koniec: 2017-10-20 o godz. 21:00
2017-10-17 20:05Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
Nowe prace w szkolnych galeriach. W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.
zobacz więcej...
2017-10-17 20:02Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
Mistrzowie w taekwondo. W ostatnich Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim, które zostały rozegrane w Chróścinie nasi uczniowie biorący udział w tych zawodach jak zwykle pokazali klasę. Wiktor Szklarz z klasy Vb zajął II miejsce, a Ksawery Olchowy z klasy IVa - III miejsce w walkach. Gratulacje dla młodych zawodników.
zobacz więcej...
2017-10-17 19:41Przedszkole nr 3 w Chojnowie
"Krasnale" na wycieczce w Konradówce W poniedziałek 16 października " Krasnale" wybrały się na wycieczkę do Konradówki. Zwiedziły tam gospodarstwo Dziadka Hani Czasławskiej. Na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak: karmienie zwierzątek, jazda na kucyku, pieczenie ziemniaka oraz kiełbasek, zabawy w ogrodzie. Atmosfera była bardzo miła, rodzinna. "Krasnale" wraz z paniami przesyłają ogromne podziękowania za zaproszenie oraz organizację imprezy dla:
Dziadka Hani - Pana Czasławskiego, Mamy Hani - Pani Eweliny Czasłwaskiej oraz Pana Radosława Dyrkacza - taty Artura. Do obejrzenia zdjęć z wycieczki zapraszamy do galerii.
zobacz więcej...
2017-10-17 16:52Przedszkole nr 3 w Chojnowie
Sałatka warzywna "Żabek" Miniony piątek upłynął "Żabkom" na kulinarnym wyzwaniu. Dzieci przyniosły do przedszkola ugotowane w domu warzywa i od razu zabrały się do przygotowania warzywnej sałatki. Najpierw wszystkie jarzyny zostały dokładnie obrane, następnie własnoręcznie pokrojone , a na koniec wymieszane wraz z groszkiem, kukurydzą, majonezem i przyprawami. Ostatnim punktem była degustacja, podczas której okazało się, że warzywa wcale nie są takie straszne, a wręcz przeciwnie. Sałatka była pyszna! ;)
zobacz więcej...
2017-10-17 10:04Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
"SMUTNY PAJACYK"... Na zajęciach biblioterapeutycznych: czytamy, słuchamy, bawimy się
zobacz więcej...
2017-10-17 09:58Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
JESIEŃ W KLASIE I D Pani Jesień liczne dary niesie – kolorowe liście, kosze pełne warzyw i owoców...
zobacz więcej...
2017-10-17 08:49Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
Klasy VII w PZS. Na zaproszenie Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie - p. Mariusza Kowalczyka uczniowie klas VII brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować".
Zdjęcia p. H. Malak-Fotiadis.
zobacz więcej...
2017-10-17 08:47Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
Policjanci w klasach I. Naszych pierwszaków odwiedzili policjanci z chojnowskiej Komendy Policji. Panowie: aspirant szt. Tomasz Szczupak i mł. aspirant Piotr Matuszkiewicz opowiadali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w domu oraz w drodze do i ze szkoły.
zobacz więcej...
2017-10-16 15:07Promocja
"Graj z Czwórką" 15 października odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców - "Graj z Czwórką". Drużyny, które brały udział w zawodach to: Nykobing FC U 15, „Chojnowianka" Chojnów, BKS Bolesławiec, „Konfeks"Legnica, „Amico" Lubin, „Miedź" Legnica S.A. Wszystkich zgromadzonych przywitał burmistrz miasta Jan Serkies. I miejsce zajęła drużyna "Miedź" Legnica S.A, II miejsce Nykobing FC U 15, III miejsce KS Chojnowianka, IV miejsce"Konfeks" Legnica, V miejsce BKS Bolesławiec. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
zobacz więcej...
2017-10-16 15:04Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
W SZKOLNYCH PROGACH WITAMY GOŚCI Z DANII!!! Nasi duńscy goście zwiedzili Chojnów i jego okolice...
zobacz więcej...
kamera online
miasta partnerskie

ostatnie zdjęcia
ostatnie filmy
polecane zdjęcia
polecane filmy
serwis przygotowany przez MEDIART © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie w CMS | Polityka prywatności | Reklama
t: 0.0012269020080566