| Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny | startuj z nami
                personalizuj   (?)  
przejdź do strony głównej miasta Chojnów
najbliższe wydarzenia
Zaproszenie do Klubu SenioraZapraszamy mieszkańców Chojnowa w wieku 60+ do udziału w projekcie "Pora na Klub Seniora"miejsce: Chojnów
start: 2017-07-26 o godz. 10:00
koniec: 2017-11-30 o godz. 13:00zobacz więcej...
2017-08-23 15:14Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Świerszczykowe Wakacje: sierpień 2017 Podczas drugiej części „Świerszczykowych Wakacji”, które trwały od 7 do 11 sierpnia, dzieci również uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i zabawach, a także spotkaniu z Pawłem Wróblem, rowerowym zdobywcą Śnieżki. Tematy spotkań przygotowane były na podstawie „Świerszczyka” oraz akcji „Sieciaki na wakacjach”. Każdego dnia, po przeczytaniu wybranych artykułów, dzieci wykonywały prace plastyczne: 1) „Kosmiczny numer” - budowanie rakiet z kartonów i napędzanej balonem papierowej rakietki, 2) „Strażnicy Ziemi” - kolorowe odznaki Strażnika Ziemi i eko-gąsienice z wytłaczanek po jajkach, 3) „Wielki Zlot Dinozaurów” - dinozaury...groźne i milutkie...z papierowych talerzy, 4) „O netykiecie! Czyli kultura w internecie” - tworzenie Drużyny Sieciaków, 5) „Wakacje na kółkach” - zilustrowanie opowieści Pawła Wróbla. Na zakończenie zajęć odbyło się losowanie nagrody w konkursie „Wakacyjna Łamigłówka”. Tym razem książkę „Opowiadania z dreszczykiem” z autografem Kaliny Jerzykowskiej wylosowała Julia Germanowicz. Były też dodatkowe nagrody ufundowane przez Pana Pawła. Ten wakacyjny tydzień minął bardzo szybko, na wspólnych zabawach spotkamy się dopiero zimą...a teraz cieszmy się jeszcze sierpniowym słońcem i odpoczynkiem.
zobacz więcej...
2017-08-22 16:07Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Od bajki do bajki: Niespodzianki Pana Przemysława W ramach projektu „Od bajki do bajki" 10 sierpnia w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem. Jeśli ktoś lubi książki, niespodzianki i dobrą zabawę, to wszystko to znalazło się na spotkaniu z przedszkolakami. Dowcipnie, z aktorskim zacięciem, prowadząc niemal nieustanny dialog z dziecięcą publicznością, pisarz opowiadał o sobie i o tym, jak pisze książki. A pisze je w nocy, na komputerze, korzystając z pomysłów, które powstają mu w ciągu dnia w głowie. Napisał ich sporo, a kilka z nich - niezwykle ciekawie ilustrowanych książek obrazkowych, w których tekst i obraz stanowią jedną całość - zaprezentował szerzej. Najpierw poznaliśmy Jętkę, bohaterkę książki „W pogoni za życiem", która chce zobaczyć cały Nowy Jork, a czasu na to ma niewiele, bo tylko jeden dzień. Pomaga jej Mucha. Razem wybrały się do parku, ZOO, księgarni z najfajniejszymi na świecie książkami dla dzieci, najlepszej restauracji, muzeum, teatru i ... zobaczyły jeszcze bardzo, bardzo dużo, zanim słońce schowało się za horyzont. Czy Jętka poznała jednak wszystko?
zobacz więcej...
2017-08-22 13:51Rada Miejska
Informacja o sesji Rady Miejskiej Chojnowa w sierpniu 2017 r. Informacja o sesji Rady Miejskiej Chojnowa w sierpniu 2017 r.
zobacz więcej...
2017-08-21 15:00Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
Informacja dla uczniów i rodziców Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04.09.2017r o godz. 9.00 dla wszystkich klas I - VII
zobacz więcej...
2017-08-21 12:38MOKSiR Chojnów
"WESELE" W RYNKU Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Patronat Honorowy nad tą ogólnopolską akcją publicznego czytania największych polskich dzieł literackich objęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Tegoroczną lekturą jest dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Chojnowskie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września w Rynku o godz. 16.00. Fragmenty „Wesela” czytane będą przez mieszkańców, przy specjalnie przygotowanej scenografii (m.in. stół weselny, plecenie wianka weselnego). Prezentacjom czytelniczym towarzyszyć będą obrzędowe pieśni weselne w wykonaniu młodzieży oraz muzyka ludowa. Spotkanie zakończy się wspólnym tańcem weselnym uczestników. W ramach Narodowego Czytania odbędzie się także: czytanie „Wesela” w miejscowych szkołach, warsztaty śpiewacze obrzędowych pieśni weselnych dla młodzieży prowadzone przez Karolinę Rosocką oraz akcja informacyjna o charakterze happeningowym zapraszająca na Narodowe Czytanie.
zobacz więcej...
2017-08-21 12:22Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Patronat Honorowy nad tą ogólnopolską akcją publicznego czytania największych polskich dzieł literackich objęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Tegoroczną lekturą jest dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Chojnowskie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września w Rynku o godz. 16.00. Fragmenty „Wesela” czytane będą przez mieszkańców, przy specjalnie przygotowanej scenografii (m.in. stół weselny, plecenie wianka weselnego). Prezentacjom czytelniczym towarzyszyć będą obrzędowe pieśni weselne w wykonaniu młodzieży oraz muzyka ludowa. Spotkanie zakończy się wspólnym tańcem weselnym uczestników. W ramach Narodowego Czytania odbędzie się także: czytanie „Wesela” w miejscowych szkołach, warsztaty śpiewacze obrzędowych pieśni weselnych dla młodzieży prowadzone przez Karolinę Rosocką oraz akcja informacyjna o charakterze happeningowym zapraszająca na Narodowe Czytanie.
zobacz więcej...
2017-08-21 09:52Basen Miejski w Chojnowie
PRZERWA TECHNICZNA - BASEN NIECZYNNY DO 4 WRZEŚNIA W związku z przerwą techniczną basen nieczynny do 4 września. Chętnych serdecznie zapraszamy ponownie już 4 września od 15:00.
zobacz więcej...
2017-08-18 13:28Ważne komunikaty dla mieszkańców Chojnowa
Ostrzezenie o burzy IMGW ostrzega: od 22:00/18.08.17 do 08:00/19.08.17 możliwe burze z gradem /2, deszcz do 50 mm, porywisty wiatr do 95 km/h.
zobacz więcej...
2017-08-18 10:20Zamówienia Publiczne
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. zaproszenia ofertowego Przychodni Rejonowej w Chojnowie na przedstawienie ofert na świadczenia usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „Budowa centrum medycznego dla regionu Chojnowa wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego" Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. zaproszenia ofertowego Przychodni Rejonowej w Chojnowie na przedstawienie ofert na świadczenia usług Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. „Budowa centrum medycznego dla regionu Chojnowa wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego"
zobacz więcej...
2017-08-17 18:58Żłobek Miejski w Chojnowie
Urodziny Amelii Amelia z grupy Misiów obchodziła dziś swoje drugie urodziny. Z tej okazji życzymy jej samych szczęśliwych i uśmiechniętych dni w życiu :)
zobacz więcej...
kamera online
miasta partnerskie

ostatnie zdjęcia
ostatnie filmy
polecane zdjęcia
polecane filmy
serwis przygotowany przez MEDIART © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie w CMS | Polityka prywatności | Reklama
t: 0.0014441013336182